Mikoszewo

Mikoszewo

Mikoszewo to znana wieś wczasowa położona na Mierzei Wiślanej, na prawym brzegu Wisły, tuż przy jej ujściu do morza. Dzisiejsze ujście to rezultat przekopu wykonanego pod koniec XIX stulecia. Ziemię uzyskaną z przekopu wykorzystano do wzmocnienia wałów przeciwpowodziowych. Po wykonaniu przekopu powstała konieczność przeprawy promowej, tak aby skrócić podróż do Gdańska. Współcześnie  prom przez Wisłę  funkcjonuje na drodze nr 501 Gdańsk - Kąty Rybackie. Nowoczesny prom to dodatkowa atrakcja turystyczna Mikoszewa. Prom przewozi pasażerów i pojazdy od końca kwietnia do października. Pozostałością pierwszej przeprawy jest basen tuż przy przyczółku dzisiejszej przeprawy promowej, który współcześnie jest małym portem rybackim i mariną. W ceglanym budynku obok portu mieści się bar.

Co warto zobaczyć w Mikoszewie?

PLAŻA

Mikoszewo, jak na nadmorską miejscowość przystało, posiada naturalnie plażę. Co prawda z głównej ulicy wioski do plaży jest mniej więcej półtora kilometra, jednakże droga wiedzie przez nadmorski las, a  plaża jest szeroka i piaszczysta. W sezonie urlopowym funkcjonuje tu strzeżone kąpielisko nadmorskie przy zejściu nr 89.

ŻUŁAWSKA KOLEJ DOJAZDOWA

W dodatku w Mikoszewie znajduje się stacja końcowa wąskotorowej Żuławskiej Kolei Dojazdowej - w sezonie letnim warto wybrać się na wycieczkę kolejką wąskotorową do pobliskich miejscowości: Jantar, Stegna, Sztutowo bądź do Nowego Dworu Gdańskiego.

MEWIA ŁACHA

Mewia Łacha to rezerwat przyrody utworzony w okolicy ujścia Wisły do Morza Bałtyckiego, na północ od Mikoszewa. Chroni się tutaj miejsca gniazdowania rzadkich gatunków ptactwa wodnego, rezerwat jest także miejscem odpoczynku dla ptaków wędrownych.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.katyrabackie.com.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00