Jantar

Jantar

Jantar to nadmorska miejscowość urlopowa położona między miejscowościami Mikoszewo i Junoszyno, na Mierzei Wiślanej. W sezonie Jantar zamienia się w turystyczny kurort. Odbywa się tutaj dużo koncertów, imprez, turniejów piłki siatkowej i nożnej. Tutejsza plaża jest jedną z najszerszych na polskim wybrzeżu, pokryta żółtym, drobnym piaskiem, spotkamy tu również barwne łodzie rybaków. W wakacje działa na niej strzeżone kąpielisko długie na ok 200 metrów. Zlokalizowane jest ono pomiędzy zejściami nr 79 i 78. Minusem plaży jest tłok – wszak do Jantaru przyjeżdżają tysiące urlopowiczów.

Jakie atrakcje warto tutaj zobaczyć?

MISTRZOSTWA ŚWIATA W POŁAWIANIU BURSZTYNU 

Jantar swą nazwę zawdzięcza bursztynowi. W otoczeniu Jantaru, bursztyn występuję najczęściej. Nie dziwi więc, iż Jantar jest miejscem, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Do tego w miejscowej Szkole Podstawowej znajduje się Muzeum Bursztynnictwa. Muzeum czynne jest w wakacje. Muzeum to cztery sale, znajdziemy tu wyroby z bursztynu, stare fotografie, ryciny, mapy. 

ŻUŁAWSKA KOLEJ DOJAZDOWA 

Kolejną atrakcją jest przechodząca przez miejscowość linia kolejki wąskotorowej. Żuławska Kolej Dojazdowa działa w wakacje i obsługuje składy na trasie: Prawy Brzeg Wisły - Jantar - Stegna - Sztutowo/Nowy Dwór Gdański. Kolejowy tabor to wagony motorowe i lokomotywy spalinowe oraz wagony pasażerskie zarówno kryte, jak i otwarte – "letniaki".

CENTRUM RODZINNEJ REKREACJI (ul. Gdańska 1, tel. 668 269 314)

Centrum Rodzinnej Rekreacji to świetne miejsce dla dzieci i całych rodzin. Czeka tutaj na każdego wiele atrakcji. Tutaj można: zobaczyć Mini ZOO, odbyć przejażdżkę na koniu, pościgać się gokartami rowerowymi na przygotowanym odpowiednio torze.

Godziny otwarcia:

  • codziennie (lipiec-sierpień): 8.00 – 19.00,
  • codziennie (maj, czerwiec, wrzesień): 8.00 – 16.00.

INDIAŃSKA WIOSKA (tel. 883 315 988)

To właśnie tutaj możeemy zobaczyć jak żyją prawdziwi indianie. odwiedziny Indiańskiej Wioski przenoszą każdego do kolorowego świata tych osób. Jest to atrakcja dla dzieci, ale również dorosłych. Każdy może znaleźc tutaj coś ciekawego dla siebie. 

Godziny otwarcia:

  • w sezonie letnim, codziennie: od 12.00 do 18.00,
  • zwiedzanie muzeum i wioski indiańskiej dla Turystów indywidualnych, w godz.: 12.00, 14.00, 16.00, 17.00.

PASIEKA U STRUSIA (ul. Gdańska 31 A, tel. 552 477 963)

Pasieka u strusia to edukacyjna trakcja dla dzieci, które mogą poznać życie właśnie tych zwierząt oraz pszczół. Sa tutaj dostępne wystawy właśnie związane z tą tematyką. Można poznać ciekaowstki dotyczące hodowli strusi i pszczół. 

Godziny otwarcia:

  • wtorki, piątki i soboty: od 09.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 17.00.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.katyrabackie.com.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00