Sztutowo - jaka jest lokalizacja, co robić, co zwiedzać?

  • location_on Sztutowo, ul. undefined

Sztutowo

Sztutowo to duża wioska (siedziba władz gminnych), która mieści się w powiecie nowodworskim, w województwie pomorskim, przy drodze łączącej Trójmiasto z Krynicą Morską, na Żuławach Wiślanych. Gmina Sztutowo oferuje różnorodną bazę noclegową i gastronomiczną. Jest to duża wieś położona w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Sztutowo na obszarze Żuław Wiślanych przy drodze wojewódzkiej nr 501.

Co warto zobaczyć w Sztutowie? SZLAKI ROWEROWE I NORDIC WALKING

W gminie znajduje się wiele szlaków rowerowych: Szlak Bursztynowy, Szlak Nadmorski, Szlak Nadzalewowy, Mała Nadzelowowa Pętla Żuławska oraz Pętla Żuławska. Gmina oferuje również dwa ciekawe szlaki do wędrówek z kijkami: szlak żółty "Muzealny" i szlak zielony "Przez sztutowskie lasy".

PARK KRAJOBRAZOWY "MIERZEJA WIŚLANA"

W 1985 roku, na terenie Sztutowa, utworzono park krajobrazowy Mierzeja Wiślana. Park zajmuje powierzchnię ponad 4400 ha. Lasy to 75% obszaru parku, który obejmuje odcinek mierzei od państwowej granicy z Rosją po Sztutowo. Warto tutaj zobaczyć wydmowe wzniesienia. Najwyższa wydma - Wielbłądzi Grzbiet - ma wysokość 49 m, a mieści się na wschód od miasta Krynica Morska. Kluczową atrakcją parku jest klif, położony niedaleko Piasków (dzielnica Krynicy Morskiej). 

NIEMICKI OBÓZ KONCENTRACYJNY "STUTTHOF"

W samym Sztutowie, warto zobaczyć były, niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof. Muzeum czynne jest codziennie. W budynku, w którym dawniej była komendantura obozu, organizowane są projekcje krótkich filmów prezentujących historię obozu. W Sztutowie możemy nadto zobaczyć kilkadziesiąt pomników poświęconych Marszowi Śmierci z 1945 r. 

MOST CZTERECH PANCERNYCH 

Most Czterech Pancernych to miejsce popularne z filmu "Czterej Pancerni i Pies". Na dzień dzisiejszy obok mostu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, między innymi: kajaków, rowerów wodnych, skuterów. A okolica mostu to wspaniałe i lubiane miejsce dla wędkarzy. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.katyrabackie.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

654 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 1073 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0