Krynica Morska

Krynica Morska

Krynica Morska jest jednym z najmniejszych, biorąc pod uwagę liczbę ludności, miast w Polsce. Krynica Morska leży na Mierzei Wiślanej - małym skrawku lądu oddzielającego Zalew Wiślany od Morza Bałtyckiego. Dużą część miasta zajmują obszary zielone. Głównie sosnowe bory z domieszką drzew liściastych. W pobliżu znajduje się Rezerwat Przyrody Buki Mierzei Wiślanej (pow. 7 ha) utworzony został w celu ochrony naturalnego drzewostanu 150-letniego buka.

Co warto zobaczyć w Krynicy Morskiej?

PLAŻA

Plaża w Krynicy jest różnorodna - od strzeżonych kąpielisk z nadmorskimi atrakcjami przez miejsca dzikie i ustronne aż po plażę nudystów w okolicach w Piaskach. Plaża to idealne miejsce do odpoczynku. Plaża w Krynicy Morskiej nie jest zatłoczona co jest dodatkowym atutem. 

LATARNIA MORSKA (tel. 55 247 60 47)

Latarnia morska w Krynicy to jedyny taki obiekt na mierzei. Pierwsza latarnia morska powstała w XIX wieku, niestety pod koniec wojny została ona zniszczona. Obecna latarnia stanęła w latach 50-tych ubiegłego wieku z betonowych bloków. Można wejść na jej szczyt i podziwiać okolicę.

PORT MORSKI 

Port morski znajduje się nad Zalewem Wiślanym. To świetna atrakcja dla osób, które lubią oglądać cumujące statki. Port w Krynicy Morskiej jest zachowany w dobrym stanie i jest tak na prawdę pomnikiem historii. Każdy fan morskich zabytków powinien tu zagościć. 

REJSY WODNE 

Rejsy wodne w Krynicy Morskiej to jedna z najbardziej popularnych atrakcji. Dla fanów wycieczek po morzu to świetna zabawa. Rejsy organizowane są z portu. Odbywają się w różnych godzinach. Ze względu na to warto odwiedzić port nieco wcześniej, aby zdążyć na rejs. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.katyrabackie.com.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00