Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Kątach Rybackich - nadmorska plaża to największa atrakcja turystyczna w Kątach Rybackich. Plaża jest szeroka, piaszczysta i czysta. Przy głównym zejściu (od ul. Plażowej) w sezonie wakacyjnym działa strzeżone, nadmorskie kąpielisko. Odległość od centrum wioski na plaże to około 2 km, można podjechać samochodem na parking leśny, a w sezonie na plażę turystów dowożą meleksy. więcej »

wejście od ul. Plażowej

Muzeum Zalewu Wiślanego

Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich to ciekawa atrakcja turystyczna - można tu zobaczyć tradycyjne łodzie rybackie z okolic Zalewu, a nawet ślizg lodowy, oryginalny warsztat szkutniczy rodziny Schmidtów i kompletny zespół narzędzi szkutniczych z przełomu XIX i XX wieku. Na wystawach prezentowana jest głównie historia szkutnictwa i rybołówstwa nad Zalewem Wiślanym. więcej »

ul. Rybacka 64, Kąty Rybackie

Rezerwat Przyrody

Rezerwat Przyrody Kąty Rybackie to przyrodnicza atrakcja turystyczna położona między Kątami Rybackim i Stegną. Rezerwat został w celu ochrony kolonii lęgowej kormoranów i czapli siwych i jest czasem nazywany: Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej. więcej »

ul. Gdańska 2, Stegna

Żuławska Kolej Dojazdowa

Żuławska Kolej Dojazdowa jest inicjatywą Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych (PTMKŻ). więcej »

Krynica Morska

Krynica Morska to nade wszystko nadmorskie wczasowisko i większość letników przyjeżdża do Krynicy dla słonecznej plaży i kąpieli morskich. więcej »

Sztutowo

Sztutowo to duża wioska (siedziba władz gminnych), która mieści się w powiecie nowodworskim, w województwie pomorskim, przy drodze łączącej Trójmiasto z Krynicą Morską, na Żuławach Wiślanych. więcej »

Jantar

Jantar to nadmorska miejscowość urlopowa położona między miejscowościami Mikoszewo i Junoszyno, na Mierzei Wiślanej. więcej »

Mikoszewo

W sąsiedztwie Mikoszewa także nie brakuje atrakcji. Drewnica i Żuławki to stare wsie mennonickie, podzielone rzeką Szkarpawą. więcej »